TARIM SEKTÖRÜ İKİNCİ KEZ KOCAELİ'DE BULUŞUYORTARIM SEKTÖRÜ İKİNCİ KEZ KOCAELİ’DE BULUŞUYOR
Kuruluşumuz TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. tarafından Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Kocaeli Sanayi Odası işbirliği yanı sıra T.C. Tarım ve Orman  Bakanlığı, T.C. Kocaeli Valiliği,  Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB),  Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği,Türk Tarım Alet ve Makineleri İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR), Türkiye Kanatlı Hayvan Eti Üreticileri Merkez Birliği (TÜKEBİR), Kocaeli Ticaret Odası, İzmit Belediyesi, Gebze Ticaret Odası, Körfez Ticaret Odası, Sakarya Ticaret Borsası, Yalova Ticaret ve Sanayi Odası, Akyazı Ticaret ve Sanayi Odası,  Akyazı Ticaret Borsası, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ( MARKA) ve KOSGEB’in değerli destekleri ile hazırlanan;
DOĞU MARMARA 2.Tarım, Hayvancılık, Tavukçuluk ve Süt Endüstrisi Fuarı ve
DOĞU MARMARA 2. Sera, Bahçe ve Süs Bitkileri Fuarı 
eş zamanlı olarak 6 - 10 Mart tarihleri arasında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi’nde gerçekleşecektir.
Geçtiğimiz yıl ilkini 160’ı aşkın firma ve firma temsilciliğinin katılımı ile gerçekleştirdiğimiz Fuar, 72.300 kişi tarafından ziyaret edilmiştir.      İklimi, topografik özellikleri, coğrafi konumu ile büyük pazarlara yakın oluşu, geniş bir ulaşım ağına sahip olması beraberinde bitkisel ve hayvansal üretime sağlanan dikkat çekici destekler nedeniyle Kocaeli bölge tarım ve hayvancılığı için önemli bir ev sahibidir. 
Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Fuarları, Ankara, İstanbul, Bolu, Bursa, Düzce, Sakarya, Kocaeli, Yalova illeri başta olmak üzere tüm      Türkiye’den 80.000’i aşkın çiftimizin ziyaret etmesi planlanmaktadır.                               
Fuarlar Birçok Etkinliğe ve Önemli Söyleşilere Ev Sahipliği Yapacak
 
Tüyap Anadolu Fuarları A.Ş ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile düzenlenecek Fuarlar birbirinden önemli etkinliklere ve söyleşilere ev sahipliği yapacaktır. Bunların başında,‘Yerel Tohum Buluşmaları’ ve açılış günü Sayın Emine Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleşecek ‘Sıfır Atık Projesi’ nin yaygınlaştırılmasına dair söyleşi yer almaktadır.  
 
Tarım, hayvancılık, tarımsal mekanizasyon, traktör, tohum, süt endüstrisi, sera, bahçe ve süs bitkileri ana konu başlıklarından oluşan Doğu Marmara Tarım, Hayvancılık ve Sera-Bahçe ve Süs Bitkileri Fuarları, 6-9 Mart tarihleri arasında 10:00-19:30 saatlerinde, 10 Mart’ta 10:00 ila 18:00 saatlerinde Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Uluslararası Fuar Merkezi’nde ziyaretçilerini bekliyor. 
 
Detaylı bilgi için; www.dogumarmaratarimfuari.com
TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş
 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN