TARIM SEKTÖRÜNÜN KOCAELİ BULUŞMASI ZİYARETÇİ AKININA UĞRADI

Tarım sektörünün yeni buluşma adresi olan Kocaeli’nde düzenlenen Doğu Marmara Tarım, Hayvancılık ve Sera-Bahçe ve Süs Bitkileri Fuarları bölgede büyük ses getirdi. Alagöz, ‘Katılımcılarımız ve ziyaretçilerimiz açısından büyük beğeni toplayan fuarlar önümüzdeki yıl sektörün önemli buluşma adreslerinden biri haline gelecektir. Fuar anketler sonuçları incelendiğinde ziyaretçilerin yüzde 92’si gelecek yıl fuarı tekrar ziyaret etmek istediklerini söyledi ‘ dedi.
 
ÖNEMLİ İŞ BAĞLANTILARI YAPILDI
4 farklı ülkeden gelen sektör profesyonelleri ile birebir görüşme fırsatı bulan katılımcı firmalar önemli iş bağlantıları gerçekleştirdi. Ayrıca düzenlenen tesis ziyaretleri ile Irak’tan, Gürcistan’dan, Azerbaycan’da ve Kıbrıs’tan gelen 130 kişilik alım heyetleri bölgenin modern tesislerini ve çiftliklerini yerinde görebilme fırsatı buldu.
 
SÜS BİTKİLERİNE BÜYÜK İLGİ
Sera-Bahçe ve Süs Bitkileri Fuarı, her iklime uygun dış mekan bitkilerini, mevsimlik çiçekleri, iç mekan bitkilerini yüzlerce çeşidi ile bölgenin gücünü ortaya koydu. Bitki çeşitliliğinin yanı sıra üretim ve peyzaj uygulamaları esnasında kullanılan her tür ekipmanın da bulunduğu Fuar ziyaretçiler tarafından büyük ilgi gördü.
Alagöz,’ Kocaeli’nde düzenlediğimiz fuarlarımız büyüyerek hem bölge ekonomisine hem de ülke ekonomisine güç vermeye devem edecektir. TÜYAP olarak Kocaeli’nde düzenlediğimiz fuarlarımıza bir yenisini daha başarı ile sonuçlandırmanın gururunu yaşıyoruz. Başta Kocaeli Büyükşehir Belediyesi olmak üzere işbirliği içinde olduğumuz tüm kurum ve kuruluşlara desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.’ diye konuştu.
 
TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş.
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN